Menu

Menu
01 września 2017

VIII Bielańskie Targi Edukacyjne

Z radością zawiadamiamy, że w naszej Poradni pojawił się trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane w Budżecie Partycypacyjnym 2017 m.st. Warszawy na nasz projekt "Bezpłatna terapia metodą Tomatisa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10". Dzięki Państwa poparciu projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu miasta. Rozpoczęcie projektu wiązało się z zakupem sprzętu, wyposażeniem gabinetu oraz szkoleniami dla pracowników. Prace przygotowawcze do rozpoczęcia terapii były prowadzone w okresie od stycznia do sierpnia. Pod koniec wakacji 2017 ogłosiliśmy rozpoczęcia zapisów.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć oraz zapisów można odnaleźć w zakładce Terapia Tomatisa.
2 marca 2016

VIII Bielańskie Targi Edukacyjne

Dnia 02.03.2016 w Zespole Szkół nr 124 przy ul. Conrada 6 odbyły się już VIII Bielańskie Targi Edukacyjne. W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszyły warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej dla uczniów, którzy stoją przed trudną decyzją wyboru szkoły po skończeniu nauki w gimnazjum. Organizatorami była szkoła przy ul. Conrada oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Po raz kolejny bielańskie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoją ofertę.

Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami oraz testami pomocnymi w wyborze nowej szkoły i zawodu, który chcieliby w przyszłości wykonywać. Na pytanie, po co są te zajęcia, pani Barbara Maczkowska z Zespołu Szkół nr 35 przy ul. Żeromskiego, odpowiedziała: "Na warsztatach staramy się uświadomić młodzieży jej własne potrzeby i zdolności. Dzięki temu łatwiej jest wybrać zawód, który stanie się źródłem satysfakcji."

Po zajęciach z doradztwa zawodowego gimnazjaliści korzystali z dobrodziejstwa targów - rozpoczęli poszukiwania nowej szkoły. Oferta była kusząca, wystawcy - pomysłowi. Licea i technika kusiły trzecioklasistów pięknymi dekoracjami, projektami, a nawet słodyczami. Przedstawiciele szkół rozdawali ulotki i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 10 reprezentowała mgr Barbara Bogucka - doradca zawodowy pracujący z młodzieżą.

źródło: VIII Bielańskie Targi Edukacyjne w Zespole Szkół nr 124 przy ulicy Conrada 6


10 maja 2014

Dzień Otwarty "Zmysły i ruch"

Spotkanie miało na celu przybliżenie rodzicom problemu zaburzeń rozwojowych dziecka w obszarach sensoryczno - motorycznych, jak również prezentację prowadzonych w poradni form wspomagania dzieci, służyło także diagnostyce i edukacji.

Rodzice zapoznali się z metodami wspomagania rozwoju ruchowego dziecka. Prostota ćwiczeń zachęcała do wprowadzania ich w trakcie zabaw ze swoją pociechą. Specjaliści poradni w trakcie spotkania, dokonali kilkunastu diagnoz psychologiczno - logopedycznych oraz przekazali rodzicom wskazania do pracy z dzieckiem.

Nasi goście skorzystali też z prezentacji terapii metodą Biofeedbacku i przebadali dziecko za pomocą Platformy do Badania Zmysłów, w celu sprawdzenia czy dziecko prawidłowo odbiera bodźce słuchowe i wzrokowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z rehabilitantami i terapeutami Integracji Sensorycznej oraz zajęcia z Arteterapii. Zaciekawienie wzbudziła możliwość zbadania inteligencji dziecka pod kątem jej rodzaju.

W trakcie konsultacji ze specjalistami, dzieci bawiły się z psychologami w Sali zajęciowej. Nasza inicjatywa psychoedukacyjna została pozytywnie oceniona przez uczestników, co wyrazili w swoich opiniach w ramach ankiety ewaluacyjnej.
3 września 2012

Uroczyste otwarcie
nowej siedziby Poradni

Poradnia oficjalnie zmieniła adres siedziby z dotychczasowego przy ul. Grębałowskiej 14, na ul. Wrzeciono 24.

Gospodarzem uroczystości był Rafał Miastowski – Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy wraz z Zarządem Dzielnicy, a gościem honorowym Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy. Innymi znamienitymi gośćmi byli m.in. Joanna Fabisiak posłanka na Sejm RP, Joanna Gospodarczyk Dyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz liczni radni Dzielnicy Bielany z Elżbietą Neską Przewodniczącą Komisji Oświaty na czele.

Dzięki przeprowadzce Poradnia powiększyła się niemal dwukrotnie (do powierzchni 520 m2), zwiększyliśmy liczbę specjalistycznych gabinetów do badań diagnostycznych do 15 (było 8). Budynek poradni został przygotowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Posiada podjazd dla wózków, wydzielone zaplecze sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, szerokie przejścia i korytarze, przewijak, wydzielone miejsce na wózki. Na szczególną uwagę zasługuje sala do rehabilitacji i integracji sensorycznej z wydzielonym zapleczem higieniczno - sanitarnym. Jest również pokój do terapii (w tym Biofeedback) z lustrem weneckim, co umożliwia swobodną obserwację zajęć przez osoby zainteresowane: studentów, stażystów i rodziców, nie zakłócając ich przebiegu i nie rozpraszając dziecka.

Prace adaptacyjne w nowej siedzibie poradni trwały pięć miesięcy i rozpoczęły się pod koniec 2011 r. Całkowity koszt realizacji wyniósł: 800 tys. zł.