Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   
wrzeciono 24

Erasmus+

Akredytacjawięcej

Z radością informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ pozytywnie zaopiniowała wniosek złożony przez naszą Poradnię w ramach sektora Edukacja Dorosłych (projekty krótkoterminowe KA122) i przyznała kwotę dofinansowania 43,368 euro na realizację Projektu „Dobry, niezwyczajny rodzic - sztafeta wsparcia terapeutycznego” („Good, unusual parent - therapeutic support relay”).

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Celem naszych działań w ramach Programu jest rozwój kompetencji komunikacyjnych i społecznych rodziców dzieci ze spektrum autyzmu z dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, dlatego też w tym zakresie szkoleni będą pracownicy Poradni.

Poradnia podejmie współpracę z międzynarodową organizacją i będzie brała udział w międzynarodowej sieci organizacji za pomocą EPALE. Grupa naszych specjalistów zostanie przeszkolona przez Sistema Turismo S.R.L Socio Unico w Rimini we Włoszech. Sistema Turismo to akredytowane centrum szkoleniowe, które podczas praktyki zagranicznej zajmie się wsparciem metodycznym naszych pracowników, organizacją wizyt studyjnych, szkoleń, spotkań z rodzicami. Program kursów organizowanych w ramach mobilności zakłada poznawanie systemu wsparcia włoskich dzieci z autyzmem i ich rodziców.

Czas realizacji Projektu obejmuje 17.11.2022-16.11.2023.

Liczymy na w pełni satysfakcjonującą realizację Projektu, w rezultacie zaspokojenie kluczowych potrzeb dzieci z SPE z terenu Bielan. Projekt bardzo dobrze wpisuje się w nową rzeczywistość poradnianą - rosnące zapotrzebowanie na pomoc dzieciom/uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, także ich rodzicom.

Pragniemy nadmienić, że jesteśmy jedną z pierwszych poradni w Warszawie i w Polsce realizujących Program Erasmus+.

Rekrutacjawięcej

 
 
W ramach projektu „Dobry, niezwyczajny rodzic - sztafeta wsparcia terapeutycznego” realizowanego przez Poradnię, 24 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie organizacyjne w trybie hybrydowym. Podczas spotkania został przedstawiony Regulamin Rekrutacji Uczestników Mobilności oraz przypomniano główne cele projektu.
 

Realizacjawięcej

Zbliża się termin realizacji programu wizyt w ramach projektu "Dobry, niezwyczajny rodzic - sztafeta wsparcia terapeutycznego".

Nasi Specjaliści wyjadą w dwóch grupach
  • grupa nr 1: w dniach 12-19 maja 2023 r.,
  • grupa nr 2: w dniach 19-26 maja 2023 r.,
na szkolenia, które zgodnie z planem, zrealizuje Centrum Szkoleniowe Sistema Turismo S.R.L. Socio Unico w Rimini we Włoszech.

Witaj przygodo!
Obrazek przedstawia kontur Włoch z zaznaczoną lokalizacją dwóch miast - Rzymu oraz Rimini. Tłem są barwy włoskiej flagi (trzy pionowe pasy - zielony, biały, czerwony)
 
 
Prezentacja — mobilność - skrot - Rimini2.pdf autorstwa Alicja Stępniewska
 

Prezentacja zawierające opis Mobilności oraz fotorelację z wyjazdu szkoleniowego.
Prezentacja zawierające opis Mobilności oraz fotorelację z wyjazdu szkoleniowego.

Przebieg praktykiwięcej

Podsumowanie projektuwięcej

(po zakończeniu projektu)

Warsztaty dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu są współfinansowane przez Unię Europejskąwięcej

Działania na rzecz dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ich rodziców, to główne zadania Poradni.

Z radością informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, w ramach programu Erasmus+ przyznała Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 10 dofinansowanie na realizację projektu „Dobry, nadzwyczajny rodzic – sztafeta wsparcia terapeutycznego”. Jako uczestnicy projektu, wyjeżdżając do Rimini, poznaliśmy włoskie organizacje i instytucje, które zajmują się tematyką dzieci z SPE oraz wspieraniem ich rodziców. Bezpośredni kontakt z zagranicznymi specjalistami wzbogacił wiedzę specjalistów Poradni w obszarze edukacji rodziców i dał możliwość zdobycia nowych doświadczeń zawodowych.

Chcąc podnieść jakość naszych usług edukacyjnych, upowszechniając jednocześnie rezultaty projektu związane z dzieleniem się zdobytą wiedzą, opracowaliśmy na nowy rok szkolny 2023/2024 ofertę wzbogaconą o nowe programy zajęć dla dzieci ze spectrum autyzmu oraz ich rodziców.

Warsztaty dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu są współfinansowane przez Unię Europejską.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów można odnaleźć na stronie:
EU oferta warsztatów dla rodziców dzieci z ASD SPE 2023-2024

Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)