Dyrektor: Kinga Kipa, nauczyciel dyplomowany.
Wicedyrektor: Alicja Stępniewska, nauczyciel dyplomowany.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 jest publiczną placówką wychowawczo-oświatową.
Organ prowadzący: Miasto Stołeczne Warszawa - Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany (ul. Żeromskiego 29).
Organ sprawujący nadzór pedagogiczny: Kuratorium Oświaty w Warszawie (Al. Jerozolimskie 32).
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 jest publiczną placówką wychowawczo-oświatową.
Organ prowadzący: Miasto Stołeczne Warszawa - Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany (ul. Żeromskiego 29).
Organ sprawujący nadzór pedagogiczny: Kuratorium Oświaty w Warszawie (Al. Jerozolimskie 32).
Poradnia działa na podstawie:
Poradnia jest czynna od poniedzialku do piątku w godzinach 08:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 09:00-13:00.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 sprawuje opiekę psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną i rehabilitacyjną nad dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych (tj. przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych) znajdujących się w rejonie działania Poradni.
Zapisy do naszej Poradni prowadzone są wg rejonizacji.
Poradnia opiekuje się uczniami z placówek oświatowych znajdujących się w granicach rejonu określonego przez Uchwałę Rady m.st Warszawy nr V/90/2015 z dnia 15.02.2015 roku. Współpracujemy zarówno z placówkami publicznymi, jak i niepublicznymi.
W przypadku dzieci nieuczęszczających do placówek edukacyjnych (poniżej 3 roku życia oraz w wieku przedszkolnym, które nie uczęszczają do placówek edukacyjnych), obowiązuje rejonizacja wg miejsca zamieszkania - Poradnia obejmuje opieką dzieci mieszkające w granicach administracyjnych Bielan.
Każda z placówek znajduje się pod opieką konkretnego psychologa, który prowadzi badania i konsultacje wyąłcznie dla uczniów z tej placówki.
Poradnia udziela dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udziela rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno - pedagogicznej związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży.
Poradnia udziela pomocy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek mających siedzibę na terenie dzielnicy Bielany, z wyłączeniem placówek znajdujących się pod opieką PPP nr 3.
W przypadku dzieci nie uczęszczających do przedszkola lub szkoły oraz ich rodziców, pomocy udziela poradnia właściwa ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.
Na podstawie porozumienia zawartego między organami prowadzącymi, poradnia może udzielać pomocy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek nie mających siedziby na terenie działania poradni oraz niezamieszkałym na terenie działania poradni dzieciom, które nie uczęszczają do przedszkola lub szkoły i ich rodzicom.
Do zadań poradni należy w szczególności:
Poradnia realizuje zadania w szczególności przez:
Osoby te realizują zadania poradni również poza poradnią, w szczególności w przedszkolu, szkole i placówce oraz w środowisku rodzinnym dzieci i młodzieży. Zakres zadań pracowników z uwzględnieniem zadań realizowanych poza poradnią określony jest w zakresach obowiązków poszczególnych pracowników.
Poradnia realizuje zadania współdziałając z innymi poradniami, a także przedszkolami, szkołami i placówkami oraz organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami świadczącymi poradnictwo i pomoc dzieciom i młodzieży oraz rodzicom i nauczycielom.
Godziny przyjęć interesantów przez Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10 dostępne są na podstronie Grafik pracy.
Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek-piątek 08:00-20:00 oraz soboty 09:00-13:00.
Zapisy na konsultacje i podstawowe badania (np. w kierunku dysleksji) prowadzone są telefonicznie oraz na miejscu przez recepcję (o ile grafik specjalisty, to umożliwia). W innym wypadku, należy kontaktować się ze specjalistą w jego godzinach pracy.
Wnioski ws. wydania orzeczenia (ds. kształcenia specjalnego, indywidualnego nauczania, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka) wydawane są wyłącznie przez psychologów prowadzących diagnozę, po skompletowaniu dokumentacji, niezbędnej do wydania orzeczania.
Odbiór opinii i orzeczeń odbywa się w recepcji Poradni. Odbioru może dokonać tylko wnioskodawca lub osoba pełnoletnia upoważniona przez wnioskodawcę.