Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   

Warsztaty: Trening uważnościPO CO DZIECIOM UWAŻNOŚĆ?
Podobnie jak dorośli, dzieci bywają przemęczone. Często źle sypiają, ciężko jest im sięskoncentrować i mają kłopoty z nadpobudliwością. Odczuwają niepokój. Doskonale znająprzycisk „start”, ale czy potrafią znaleźć również przycisk „pauza”? Jeśli dziecko wcześniezetknie się z uważnością, nauczy się lepiej obserwować i koncentrować się, być w kontakcie ze swoim ciałem i odnajdywać spokój, gdy tego potrzebuje.

REZULTATY
  • Spokój w ciele i umyśle poprawia koncentrację i wyniki w nauce. Dzieci nie czują się takbardzo przytłoczone problemami i łatwiej znajdują rozwiązania. Wzrastają ich odpornośćpsychiczna, dynamizm i wiara we własne możliwości, a zmniejsza poczucie porażki.
  • Dzieci uczą się takich cech jak współczucie, cierpliwość i odpuszczanie tego, na co niemamy wpływu. Dzięki temu opanowują sztukę radzenia sobie z krótko- i długotrwałyminapięciami. Mają też więcej życzliwości dla innych.
TRENING UWAŻNOŚCI
METODA ELINE SNELⒸ UWAGA,TO DZIAŁA!
WWW.ELINESNEL.COM

Uważność pomaga naprawdę uczyć się, kiedy się uczysz, świadomie jeść, kiedy jesz, i spokojnie zasypiać, kiedy tegochcesz. Pozwala ci również zdawać sobiesprawę z tego, że masz myśli i emocje, alenimi nie jesteś!

WAŻNE!
Termin: 8 spotkań po ok. 60 min
w okresie od 11.05 do 29.06.
wtorki od godziny 16:30 w Poradni nr 10

Kto: uczniowie szkół z Bielan w wieku 10-12 lat

Prowadzący: mgr Karolina Szczepańska, psycholog, po kursie trenerskim AMT E. Snel„Uwaga to działa”

Zapisy: telefonicznie u prowadzącej śr./pt. 8-11, tel.22 835 03 48

Uczestnictwo poprzedza spotkanie kwalifikacyjne z rodzicami i dzieckiem.

NIE POWSTRZYMASZ W ŻYCIU FAL, ALE MOŻESZNAUCZYĆ SIĘ PO NICH SURFOWAĆ
J. Kabat-Zinn
Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)