Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   

Odważ się być zdrowym (7-8 października)

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w najbliższy weekend (7-8 października) wszyscy miłośnicy zdrowego i aktywnego stylu życia oraz spędzania czasu z rodziną będą mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. Na błoniach stadionu PGE Narodowy odbędzie się 9. edycja rodzinnego pikniku „Odważ się być zdrowym” organizowanego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka, połączona z kolejną odsłoną projektu „Zdrowe Życie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: bezpłatne badania lekarskie, konsultacje medyczne, gry i zabawy rodzinne, koncerty gwiazd oraz konkursy z nagrodami. 

Warszawa będzie 25. miastem na tegorocznej trasie Mobilnej Strefy Zdrowia, która znakomicie wpisuje się w ideę wydarzenia promującego zdrowy stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin. W Mobilnej Strefie Zdrowia projektu „Zdrowe Życie” będzie można m.in. bezpłatnie i bez skierowań wykonać badanie USG płuc, EKG, mammografię, spirometrię, pomiar cholesterolu, glukozy i ciśnienia, a także odbyć konsultacje pulmonologiczne, dentystyczne, radiologiczne, internistyczne, dermatologiczne, fizjoterapeutyczną i położniczą. Specjaliści będą dostępni w godzinach 10:00-18:00 przez dwa dni wydarzenia.

Przy stanowiskach „Zdrowe Życie” czekać będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. W sobotę odbędą się warsztaty komiksowe, a specjaliści w zakresie zdrowego żywienia nauczą uważnego czytania etykiet. Dzieci i młodzież z pewnością chętnie odwiedzą również „Naukobus” i wystawę „O Matmo!”, gdzie spotkają się z interaktywnymi eksponatami, by samodzielnie odkrywać świat nauki.

Szczegółówe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/swieto-aktywnych-rodzin-juz-w-ten-weekend-podczas-pikniku-odwaz-sie-byc-zdrowym-i-projektu-zdrowe-zycie--zapraszamy-do-udzialu


Z wyrazami szacunku 
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki 
Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)