Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   

Fundacja Zobacz... JESTEM

Fundacja Zobacz…JESTEM zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi. Specjalizuje się szczególnie w tematyce: zaburzeń odżywiania się, autoagresji, depresji, zachowań samobójczych i przemocy rówieśniczej. Prowadzi działania edukacyjne i wspiera rodziców, nauczycieli, wszelkie instytucje pracujące i pomagające na rzecz dzieci i młodzieży.

Nasza Fundacja oferuje między innymi bezpłatną pomoc. Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne pomagają ludziom - tak jak my. Często rodzice nie mają świadomości, że istnieją darmowe formy pomocy im i ich dzieciom. Chcielibyśmy, by zapoznali się państwo z naszym trwającym projektem i poinformowali swoich podopiecznych o możliwości wzięcia w nim udziału.

Często problemy naszych dzieci oddziałują na nas w bardzo destrukcyjny sposób. Jako rodzice sami musimy borykać się z problemami nie tylko własnymi, ale i dziecka. W takich sytuacjach zapominamy o sobie, a jak pomóc, wesprzeć dziecko, gdy sami jesteśmy w kryzysie emocjonalnym?

Jestem PoMoc edycja 2” to projekt, który jest skierowany do rodziców. Organizujemy spotkania otwartych grup, w których pod opieką wykwalifikowanych specjalistów opiekunowie dzieci i młodzieży z zaburzeniami odżywianiasię czy przejawiających zachowania ryzykowne, agresywne dzielą się swoimi doświadczeniami, rozmawiają i wspierają się.
  • W co druga niedziele, w godzinach 10:00 – 12:00, spotyka się grupa wsparcia dla rodziców osób chorujących na zaburzenia odżywiania się.
  • W co drugi czwartek, w godzinach 18:00-20:00, spotyka się grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży przejawiających zachowania ryzykowne, autoagresywne
 
Spotkania grupy są bezpłatne (projekt „Jestem PoMoc edycja 2” finansowany ze środków m. st. Warszawy), dokładny kalendarz znajduje się na stronie internetowej Fundacji. Spotkania realizowane w bezpiecznej formule online na platformie Microsoft Teams, maja charakter pomocowy, samopomocowy, wspierający i edukacyjny dotyczący relacji między rodzicami i dziećmi, umiejętności komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

Więcej informacji na naszej stronie i social mediach: 
WARSZTATY
Okres dojrzewania bywa trudny. Przed dziećmi i młodzieżą stoi wiele wyzwań rozwojowych, a radzenie sobie z nimi często wymaga wsparcia całego systemu rodziny.
Jak więc rozmawiać z dzieckiem czy nastolatkiem? Jak go wspierać w tym trudnym czasie? Jak rozumieć?
Równie ważne są pytania odnośnie Was samych – rodziców i opiekunów. Jak zadbać o siebie? Jak radzić sobie z poczuciem winy, samotnością? Czy zmiana w Was powoduje zmianę w dzieciach?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą wykwalifikowani specjaliści z dziedziny psychologii,  seksuologii czy farmakologii podczas cyklu letnio – jesiennych spotkań psychoedukacyjnych. W ramach projektu „Jestem PoMoc edycja 2” organizujemy warsztaty dla rodziców i opiekunów. Na spotkaniach poruszymy tematy Waszych doświadczeń, zagrożeniach mogących spotkać Wasze dzieci i tego jak je identyfikować oraz im zapobiegać.
 
Program warsztatów:
06.08 - uzależnienia chemiczne i popędowe
20.08 - depresja, zachowania ryzykowne u dzieci
01.10 - zaburzenia odżywiania się
15.10 - depresja, zachowania ryzykowne u dzieci
 
Warsztaty są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Fundacji Zobacz…JESTEM przy ul. Czerniakowskiej 159 dom. 200. W razie konieczności, spotkania będą się odbywały on-line. Liczba uczestników ograniczona.
 
https://fb.me/e/2worrZNu7 -> wydarzenie na Facebooku

Jestem PoMoc edycja 2 – warsztaty dla rodziców i opiekunów. Uzależnienia chemiczne i popędowe. (zobaczjestem.pl) -> opis na stronie internetowej
 
Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)