Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców m.st. Warszawa w dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, realizuje projekt "Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców m.st. Warszawa w dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz".Projekt zapewnia dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom i opiekunom bezpłatną, profesjonalną diagnostykę psychologiczną oraz wdrożenie kompleksowego planu leczenia, jeśli będzie ono wskazane. Wiek dzieci: 6-18 lat.

Zgłoszenia do programu dokonuje się poprzez kontakt z infolinią (tel.: 536 777 251), gdzie rodzic opisuje swój problem. Do udziału w programie nie jest potrzebne skierowanie.

Na podstawie krótkiego wywiadu diagnostycznego, który poprowadzi wykwalifikowany pracownik, każdy rodzic otrzymuje wytyczne, co do dalszego możliwego postępowania. 

Przykłady zgłaszanych niepokojów obserwowanych u dzieci:

- niechęć do kontaktów rówieśniczych,- agresja, lęki, fobie, specyficzne tiki,- problemy z koncentracją i uczeniem się,- zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia i inne),- i wiele innych

W przypadku naszego Ośrodka, warunkiem skorzystania ze wsparcia jest zamieszkanie na terenie dzielnicy Żoliborz.

Jeśli spotkacie się Państwo z zapotrzebowaniem na skorzystanie z tego typu pomocy, to zapraszamy do zgłaszania się poprzez infolinię projektu (tel.: 536 777 251).

Poniżej link do informacji o projekcie, na stronie naszego ośrodka: https://www.ops-zoliborz.waw.pl/node/789

Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)