Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
   

Poradnik: autyzm w niepewnych czasach - Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez Centrum Wspierania Autyzmu SOTIS. Poradnik został udostępniony na stronie sotis.pl:
"Chcąc wspierać dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny w bieżącej sytuacji, Centrum Terapii Autyzmu SOTIS opublikowało polskie wydanie poradnika dla rodziców dzieci z autyzmem w czasie kwarantanny. Materiał został udostępniony nieodpłatnie.

Publikacja „Wspieranie osób z autyzmem w niepewnych czasach” autorstwa National Professional Development Center on Autism Spectrum Disorder (NPDC/USA) zawiera siedem strategii wspierania osób ze spektrum autyzmu w obecnej sytuacji, wskazówki dla opiekunów oraz pomoce wizualne. Uwzględnia również adaptację kulturową, dzięki czemu polscy odbiorcy otrzymają wersję zawierającą przekierowania do materiałów zewnętrznych po polsku. 

Przygotowane przez nasz zespół polskie wydanie poradnika „Wspieranie osób z autyzmem w niepewnych czasach” jest przydatnym narzędziem wychowawczym i rozwojowym. Udostępniamy je nieodpłatnie wszystkim potrzebującym rodzinom osób z autyzmem w Polsce, z nadzieją, że będzie dla nich praktycznym wsparciem w tej sytuacji".
 
Ochrona danych osobowych (dowiedz się więcej)